Zdjęcia i filmy robione z lotu ptaka – dronem. Biuro nieruchomości Arkadia we Włocławku wykonuje takie usługi na życzenia klientów. Widok z góry na nieruchomość pozwala umiejscowić ją w okolicy. Nawet najnowsze mapy Google nie zawierają najnowszych zdjęć. Biuro nieruchomości posiada licencje na wykonywanie zdjęć i filmów. Wykonuje je zgodnie z obowiązującym prawem. Posiada odpowiednie kursy, certyfikaty i uprawnienia.

Zdjęcia dronem Włocławek

31.12.2020 roku weszło nowe prawo dotyczące używania dronów. Właściciel statku powietrznego ważącego powyżej 250 gramów lub poniżej 250 gramów ale zawierającego urządzenia do zbierania danych osobowych takich jak aparat i kamerę musi zarejestrować się jako operator. Rejestracji dokonuje się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Każdy dron posiada indywidualny numer, który można z łatwością namierzyć poprzez rejestr. Jest on dostępny dla służb takich jak Policja, Straż Graniczna czy Urząd Lotnictwa Cywilnego. Większa kontrola i bezpieczeństwo. Drony bowiem mogą stwarzać zagrożenia i być wykorzystywane w niewłaściwy sposób.

drony włocławek

Drony mogę wykonywać loty na ściśle określonych wysokościach, w odpowiedniej odległości od ludzi i domów. Latając nad takimi obiektami dron może zostać skontrolowany. Numer umieszczony na dronie ułatwi identyfikację właściciela drona. Pomimo zmiany przepisów w dalszym ciągu obowiązuje właścicieli dronów przestrzeganie ustanowionych w przestrzeni powietrznej stref lotniczych. Przed każdym lotem powinien się upewnić czy w danej lokalizacji dozwolone są loty. W tym celu można korzystać z aplikacji takich jak DroneRadar lub ze strony Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Epidemia COVID-19 dała impuls do dalszego rozwoju, a drony znalazły wiele nowych zastosowań.

Drony to ważna gałąź gospodarki, która bardzo dynamicznie się rozwija, również w Polsce. Jesteśmy w światowej czołówce państw, które z powodzeniem wdrażają systemy dronowe. Potencjał bezzałogowych statków powietrznych szczególnie widoczny jest w czasie pandemii. Już dzisiaj w Polsce drony są wykorzystywane m.in. w transporcie medycznym i innych ważnych dla gospodarki usługach. Nowe przepisy pozwolą ten rozwój jeszcze przyspieszyć a w efekcie polepszyć jakość życia Polaków” - powiedział Marcin Horała - wiceminister Infrastruktury.