Coraz więcej osób szuka możliwości inwestowania swoich oszczędności. Niskie oprocentowanie lokat powoduje, że kredyty mają niskie oprocentowanie i są bardziej dostępne. Zdolność kredytową mogą uzyskać osoby zarabiające na poziomie średniej krajowej.

Mieszkania stały się dla takich osób łatwiej dostępne.

Bank oprócz zarobków zwraca uwagę na miejsce zatrudnienia i zajmowane stanowisko.

Niskie stopy procentowe wpływają na atrakcyjne oprocentowanie kredytów hipotecznych ale także na bardzo niskie, praktycznie zerowe oprocentowanie lokat. Trzymanie oszczędności w banku nie przynosi żadnych korzyści. Banki udzielające kredytów hipotecznych, nie decydują się na ujemne stopy procentowe w stosunku do lokat bankowych tylko dlatego, że potrzebują oszczędności swoich klientów aby móc przeznaczać z nich środki finansowe na kredyty. W przypadku decyzji o wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych w stosunku do lokat klienci mogliby zlikwidować lokaty bankowe i zabrać z nich swoje oszczędności.

Nieruchomości Włocławek
 

W takiej sytuacji banki dysponowałyby mniejszą ilością środków finansowych na udzielanie kredytów. Przedłużająca się recesja gospodarcza powoduje, że osoby, które zgromadziły znaczne środki finansowe szukają innych, alternatywnych możliwości inwestowania. Zerowe zyski otrzymywane z lokat bankowych nie sprzyjają kontynuowaniu tej formy oszczędzania. Złe doświadczenia inwestorów z para bankami, spowodowały, że oferty instytucji finansowych nie budzą większego zaufania wśród inwestorów. Giełda i papiery wartościowe w niepewnej sytuacji gospodarczej w jakiej znajduje się nie tylko Polska, ale cała gospodarka światowa także nie dają pewności zwrotu środków z zyskiem.  Covid-19 zatrzymał rozwój gospodarczy. 


Zakup mieszkania przez wiele osób uważany jest za najlepszą lokatę kapitału.

Rynek nieruchomości w historii także przeżywał trudne momenty. Zdarzały się sytuacje, w których mieszkania traciły na wartości. Jednak w perspektywie długoletniej zakup nieruchomości zawsze był dobrą lokatą kapitału.  Mieszkania wystawiane na sprzedaż we Włocławku są coraz droższe. Na rynku nieruchomości zauważyć można tendencję wzrostową. Cena za metr kwadratowy mieszkań rośnie.