Ekonomiści obserwujący rynek nieruchomości uważają, że ceny mieszkań w najbliższym czasie nadal będą rosły. Mocno zauważalne jest to w większych miastach. Mniejsze miejscowości nieco słabiej reagują na tendencje światowe. Zależy to przede wszystkim od miejsca w jakim znajduje się mieszkanie. Jak rozwija się gospodarka, czy mieszkają w okolicy młodzi ludzie, którzy planują na stałe osiedlić się w danym miejscu.

Włocławek nieruchomości

Perspektywy rozwoju, możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy i  infrastruktura miasta decydują o tym, czy młode osoby pozostaną w określonym miejscu.

Włocławek z roku na rok rozwija się, powstają ścieżki rowerowe.

Należy przewidywać, że w niedalekiej przyszłości, ceny mieszkań będą rosły. Osoby planujące zakup nieruchomości w najbliższym czasie mogą zdecydować się na szybsze podjęcie takiej decyzji. Specjaliści przewidują, że intensywny  wzrost cen mieszkań będzie trwał do 2023 roku. Im wyższa cena mieszkania tym trudniej uzyskać zdolność kredytową i ostatecznie otrzymać pozytywną decyzję banku. Młodym osobom znacznie utrudnia otrzymanie kredytu hipotecznego i zakup własnego mieszkania coraz częściej wymagany przez banki 20% wkład własny.


Ekonomiści uważają, że inwestycje w mieszkania są bardziej stabilne od lokat bankowych czy obligacji.

Coraz więcej osób interesuje się zakupem mieszkania we Włocławku w celach inwestycyjnych.

Dużo trudniej będzie je nabyć kiedy podniosą się stopy procentowe i zdrożeją kredyty hipoteczne. Wiele osób nie otrzyma pozytywnej decyzji kredytowej i nie będzie mogło zakupić własnego mieszkania. Zapotrzebowanie na wynajem kawalerek i dwupokojowych mieszkań znacznie wzrośnie. Średniorocznie, po odjęciu kosztów i podatków z wynajmu dwupokojowego mieszkania można otrzymać około 10 tysięcy złotych zysku.


W perspektywie wielu lat, traktowaniu mieszkania jako dodatkowy zysk na emeryturze, zakup mieszkania w celach inwestycyjnych jest dobrym pomysłem.

Dotyczy to oczywiście osób, które dysponują gotówką, którą mogą zainwestować. Zysk z wynajmu przy jednoczesnym spłacaniu kredytu hipotecznego może być nieco niższy, jednak  wartość mieszkania stale rośnie.