Mieszkając w centrum Włocławka mieszkańcy szukają miejsc relaksu i odpoczynku. Mieszkania z przydomowymi ogródkami wzbudzają różne emocje. Mieszkania na najniższej kondygnacji często postrzegane są negatywnie. Klienci obawiają się wścibskich ciekawskich zaglądających w okna lub złodziei. Przydomowy ogródek może być dodatkowym atutem takiego mieszkania.

Biuro nieruchomości Włocławek

Konieczne jest aby w trakcie sprzedaży wyglądał ładnie. Warto zainwestować niewielkie środki i o niego zadbać. Mieszkania na parterze sprzedają się zazwyczaj dłużej i trudniej uzyskać za nie dobrą cenę. Zła opinia sprawia, że klienci w obawie o swoje bezpieczeństwo rezygnują z zakupu nawet bardzo ładnie urządzonych mieszkań.

Dobrze zaaranżowany ogródek, wyposażony w wygodne meble ogrodowe, miejsce na grilla, rośliny osłaniające przed ciekawskimi sprawia, że klienci oglądający mieszkanie zapominają o tym, że znajduje się ono na parterze w bloku. Mają wrażenie, że jest zlokalizowane w domku i mieszkańcy mogą korzystać w pełni z zielonej przestrzeni przynależnej do niego.

Mieszkania z ogródkami cieszą się większym zainteresowaniem. Ogródki zaniedbane, zarośnięte i zagracone nie dodają uroku i nie przyspieszają sprzedaży. Klienci obawiają się, że od razu po wprowadzeniu  będą musieli o ogródek zadbać i będą musieli na to przeznaczyć znaczne środki finansowe.

Biura nieruchomości Włocławek

Najczęściej klienci mają określony zaplanowany budżet na zakup mieszkania i nie chcą go powiększać. Sprzedając mieszkanie warto zadbać o jego czystość i estetykę. Dotyczy to także ogrodu. Nawet na niewielkiej przestrzeni można urządzić miejsce do odpoczynku, własny ogródek warzywny i ziołowy. Atuty takiej przestrzeni dostrzegą  niewątpliwie kupujący.

Agenci nieruchomości zauważają, że mieszkania zlokalizowane na parterze z ogródkami sprzedają się szybkiej niż bez ogródków ale z balkonami.  Ogródek można dodatkowo zabezpieczyć a na wejściu do mieszkania zamontować zewnętrzną roletę. Latem miejsce takie może być przedłużeniem salonu i pozwala na przyjęcie większej liczby gości niż w niewielkim mieszkaniu.