Piękne mieszkanie z dużymi oknami przez dwa miesiące w roku może utrudnić lokatorom życie. Pomieszczenia bardzo mocno nagrzewają się. Dlatego koniecznie trzeba znaleźć sposób aby je schłodzić. W poprzedniej części pisaliśmy na temat rolet zatrzymujących promienie słoneczne i wiatraków. Ponadto można otwierać okna rano i wieczorem lub zostawić otwarte na całą noc.

Nieruchomości Włocławek

Bez wątpienia w mieszkaniu zrobi się chłodniej. Na balkonie można zamontować markizy. Otwarte osłonią przed bezpośrednio padającymi promieniami słonecznymi lub niewielkim deszczem. Jeżeli planujemy montaż markiz przekraczających wysokość 3 metrów wówczas musimy zgłosić ten fakt do zarządcy budynku. Przy montażu mniejszych markiz nie trzeba już tego robić.

Można bez pozwolenia w nieruchomości zamontować markizy bez zgody zarządcy budynku. W krajach, w których temperatury są bardzo wysokie takie jak Grecja, Hiszpania czy Włochy mieszkańcy często montują na swoich balkonach markizy. Pozwalają one spędzić miło czas na balkonie w upalny dzień i zatrzymują promienie słoneczne. Innym sposobem na ochłodzenie wnętrza jest montaż klimatyzacji.

Włocławek nieruchomości

Chcąc zamontować jednostkę zewnętrzną na balkonie konieczna jest zgoda zarządcy budynku. Klimatyzacja powoduje dość duży hałas dlatego ze względu na zakłócanie spokoju sąsiadom zarządca budynku musi ocenić, czy planowany montaż klimatyzacji nie spowoduje zbyt dużego hałasu. Wybierając klimatyzację do mieszkania w bloku najlepiej wybrać model cicho pracujący.

Coraz więcej w ofercie sklepów oferujących klimatyzację jest takich, które nie mają jednostki zewnętrznej. Montuje się je na zewnętrznej ścianie budynku od wewnątrz. Nie potrzebujemy na ich montaż zgody zarządcy nieruchomości. Klimatyzacja latem to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie mogą przebywać w zbyt ciepłych pomieszczeniach.

Pomimo tego, że w Polsce lato trwa dość krótko przebywanie w zbyt nagrzanych mieszkaniach może wpłynąć na zdrowie lokatorów. Dlatego ważne jest ochładzanie pomieszczeń. W mieszkaniach mocno nagrzewających się lepiej sprawdzą się latem małe okna, przez które nie wpada duża ilość gorących promieni słonecznych.