Kontynuujemy temat zakupu działki z pomocą biura nieruchomości. Mieszkając wiele lat w bloku zaczynamy marzyć o budowie domu. Szczególnie jeżeli rodzina jest nieco większa i nie mieści się już w mieszkaniu. Możemy wybrać gotowy dom wystawiony przez biuro nieruchomości we Włocławku do sprzedaży. W dostępnej cenie możemy znaleźć ciekawe oferty sprzedaży szeregowców, segmentów lub domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej.

Biuro nieruchomości we Włocławku

Procedura ich zakupu niewiele różni się od zakupu mieszkania. Biuro nieruchomości we Włocławku sprawdzi hipotekę, księgę wieczystą, wskaże zalety i wady nieruchomości. W przypadku działki budowlanej jest o wiele więcej elementów, których musi dowiedzieć się klient przed jej zakupem. Przede wszystkim biuro nieruchomości we Włocławku musi znać cel przeznaczenia działki.

biuro nieruchomości Włocławek

Co przyszły właściciel chce na niej zbudować? Czy kupuje ją dla siebie w celu wybudowania jednorodzinnego domu? Czy może chce zbudować na niej szeregowiec i wystawić segmenty na sprzedaż? Być może chce zakupić działkę w celu wybudowania sklepu, przedszkola lub przychodni lekarskiej. Czy chce ją wybudować razem z domem czy jako zupełnie osobny, komercyjny budynek?

Włocławek biura nieruchomości

Wszystkie takie informacje są ważne dla pośrednika nieruchomości. Wiedząc jakie ma być przeznaczenie działki jest w stanie znaleźć i dopasować odpowiednią ofertę do oczekiwań klienta. Pracownik biura nieruchomości we Włocławku wie gdzie sprawdzić jakie jest przeznaczenie działki, czy na działalność mieszkaniową czy komercyjną. Jakie jest prawo przejazdu do działki przez inne działki, które są planowaną lub już istniejącą drogą dojazdową. Zdarza się, że można kupić działkę bez prawa przejazdu do niej.

Na działce może być obciążenie, na przykład cesja banku, który udzielił kredytu. Hipoteka może być także obciążona długami jednego z jej właścicieli. Przy zakupie działki warto sprawdzić także jakie są planowane inwestycje w danej gminie w najbliższych latach. Może okazać się, że niedaleko będzie przebiegała droga szybkiego ruchu, wówczas nasz dom z działką będzie praktycznie niesprzedawalny, zatem zupełnie straci wartość.