Pandemia COVID-19 zatrzymała intensywny rozwój gospodarczy. Świat na chwilę stanął w miejscu. Pozamykano sklepy, firmy, instytucje kultury. Bez wątpienia taka sytuacja doprowadziła do tego, że przedsiębiorcy zaczęli martwić się o swoje firmy. W biurach nieruchomości we Włocławku obsługa klientów ze względu na obostrzenia odbywała się w dużej części zdalnie. Odwiedzających biuro obsługiwano z zachowaniem wszystkich obostrzeń . Pośrednicy obserwowali rynek nieruchomości.

biuro nieruchomości we Włocławku

Sprzedaż mieszkań przez agencje nieruchomości we Włocławku

Po półtora roku od początku pandemii, można odnieść wrażenie, że społeczeństwo przyzwyczaiło się już do życia z COVID-19. Łagodniejsze warianty wirusa sprawiły, że świat powoli zaczął wracać do normy. Bez wątpienia sytuacja gospodarcza związana z pandemią spowodowała, że gospodarki niemal w każdym państwie odnotowały straty. Bez wątpienia napięta sytuacja polityczno-militarna na granicach Białorusi, Rosji i Ukrainy powoduje, że kryzys gospodarczy wchodzi w nową fazę. Już nie tylko związaną z pandemią. W biurach nieruchomości we Włocławku klienci oglądają mieszkania i zastanawiają się nad zakupem.

Pomimo tego, że posiadają środki finansowe aby dokonać transakcji niektórzy zwlekają z podjęciem ostatecznej decyzji. Niepewna sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że w biurach nieruchomości we Włocławku można zauważyć mniejszą ilość finalizowanych transakcji. Sprzedający czekają na lepsze ceny a kupujący obserwują rynek, aby dokonać zakupu mieszkania lub domu w najlepszym momencie. Analitycy rynku nieruchomości przewidują, że w najbliższym czasie ceny za metr kwadratowy nadal będą rosły, szczególnie mieszkań o małym metrażu.

Biura nieruchomości we Włocławku

Bez wątpienia jedno i dwupokojowe bardzo dobrze się sprzedają. Potwierdzają to biura nieruchomości we Włocławku. Małe mieszkanie jedno lub dwupokojowe bez wątpienia doskonale nadają się na pierwsze mieszkanie dla młodych osób, które chcą rozpocząć samodzielne życie poza rodzinnym domem. Ponadto ze względu na mały metraż dużo szybciej można je wyremontować i podnieść jego standard. W ofercie biur nieruchomości we Włocławku znajdziemy mieszkania do remontu i wyremontowane gotowe do zamieszkania.