W biurach nieruchomości pośrednicy zauważają, że mieszkania nowocześnie urządzone cieszą się dużym zainteresowaniem. Szybko znikają z oferty biur nieruchomości we Włocławku. Moda na wystrój wnętrz zmienia się co parę lat. W latach 80-tych modna była boazeria. Układano ją przede wszystkim w przedpokojach, czasami także w kuchni. W drewniane ściany montowano szafki i szafy w przedpokojach. Niemal każde mieszkanie wyglądało tak samo.

biuro nieruchomości Włocławek

Agencja nieruchomości Włocławek

Dostęp do ograniczonej ilości materiałów remontowych i mebli powodował, że jedno mieszkanie było podobne do drugiego. Na suficie niektórzy montowali ozdobne kasetony sufitowe. Na oknach tradycyjnie zawieszano firany i zasłony. Takie mieszkania można znaleźć nadal w ofercie biur nieruchomości we Włocławku. Na ścianach w pokojach przyklejano tapety a w salonach fototapety z motywami roślinnymi, widokami i ciekawymi wzorami. Na podłodze układano przede wszystkim parkiet a w pomieszczeniach, w których jest wilgoć linoleum lub kafle ceramiczne.

Ze względu na brak materiałów budowlanych płytki układano na cement. Najczęściej trzymał mocno ale obecnie remont takiego pomieszczenia jest bardzo trudny. Zbicie cementu ze ścian wymaga sporej siły i zaangażowania. W pokojach dominowały meblościanki na całą ścianę i wersalki. Pośrednicy nadal oprowadzają klientów po tak urządzonych mieszkaniach. Największe szanse na sprzedaż takich mieszkań mają oferty w atrakcyjnych cenach. Kupujący bowiem od razu planują generalny remont takiej nieruchomości.

Włocławek nieruchomości

Wiąże się to ze sporym nakładem finansowym. Dlatego oferty mieszkań w biurze nieruchomości we Włocławku z lat 80-tych cieszą się zainteresowaniem jeżeli są wystawione do sprzedaży po atrakcyjnej cenie. Mieszkanie z tego okresu wymaga remontu praktycznie wszystkich pomieszczeń. Szczególnie drogi jest remont łazienki i kuchni. Zanim przystąpimy do nowej aranżacji pokoju konieczne jest zerwanie starych tapet i wyrównanie ścian. Ponadto zrywane są często podłogi i układane nowoczesne panele lub gres. Ze względu na koszty remontu mieszkanie musi kosztować mniej niż dostępne na rynku nowoczesne mieszkania oferowane w biurze nieruchomości we Włocławku.