W biurach nieruchomości we Włocławku agenci zauważają coraz mniejszą ilość mieszkań wystawianych do sprzedaży. Jest też wiele osób, które licząc na zamieszanie na rynku nieruchomości chcą sprzedać swoją nieruchomość po bardzo wysokich cenach. Zapewne liczą na to, że w obawie przed jeszcze wyższymi cenami klienci zdecydują się na zakup ich nieruchomości. Z miesiąca na miesiąc pośrednicy w agencjach nieruchomości we Włocławku zauważają, że oferty mieszkań wstawiane do biura są coraz droższe.

Zdolność kredytowa klientów biur nieruchomości we Włocławku

Analitycy rynku nieruchomości przewidują, że w najbliższym czasie nastąpi znaczne spowolnienie na rynku nieruchomości. Niektórzy mówią nawet o zapaści w budownictwie. Z pewnością jedną z przyczyn jest przedłużająca się wojna na Ukrainie i wyjazd ukraińskich pracowników budowlanych z Polski. W ostatnim czasie bowiem to oni zasilali szeregi pracowników w wielu firmach budowlanych. Po ich wyjeździe z Polski na wielu budowach powstały duże braki kadrowe. Wysoka inflacja dość w znaczący sposób wpłynęła na ceny mieszkań i koszty robót budowlanych.

agencja nieruchomości Włocławek

Rada Polityki Pieniężnej od początku roku wielokrotnie podniosła stopy procentowe, co wpłynęło na podniesienie rat kredytowych. Wiele osób straciło zdolność kredytową lub znacznie zmniejszyły się ich możliwości. Z oferowanych wcześniej przez bank 300 tysięcy zdolność kredytowa wielu osób spadła poniżej 200 tysięcy. Banki niechętnie udzielają kredytów i rygorystycznie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców. Biorą pod uwagę wiele czynników, między innymi rodzaj umowy, branżę w której pracują, wielkość rodziny i inne. Klienci agencji nieruchomości we Włocławku mają coraz większe problemy z zakupem nieruchomości.

Oczekiwania i możliwości finansowe klientów biur nieruchomości we Włocławku

W biurach nieruchomości we Włocławku można zauważyć nieco mniej klientów. Szukają, oglądają ale nie są pewni, czy bank udzieli im tak wysokiego kredytu jaki potrzebują. Zdarza się bowiem coraz częściej, że klienci biura nieruchomości we Włocławku otrzymują od banków decyzje odmowne lub dużo niższą ofertę kredytową od tej której potrzebują. Bardzo wysokie koszty budowy z pewnością wpłyną na ceny mieszkań. Zapewne będą one coraz droższe. Bez wątpienia przełoży się to także na podniesienie cen mieszkań na rynku wtórnym. Wiele osób wykorzystuje zamieszanie na rynku nieruchomości aby z większym zyskiem sprzedać swoje, niezbyt atrakcyjne mieszkania.