Rynek nieruchomości w Polsce znalazł się w dość trudnej sytuacji. Zwiększenie płacy minimalnej spowodowało wzrost kosztów pracy. Ponadto wzrosły ceny prądu, gazu, transportu i inne składniki związane z produkcją i dystrybucją towarów. Wszystkie wskazane czynniki spowodowały znaczny wzrost cen materiałów budowlanych. Biura nieruchomości we Włocławku odwiedzają klienci, wypytują, interesują się aktualnymi ofertami. Jednocześnie obawiają się, że bank może odmówić im udzielenia kredytu. Wiele osób po podwyższeniu stóp procentowych straciło zdolność kredytową lub bank po ponownym zweryfikowaniu ich zdolności zaproponował znacznie niższy kredyt niż wcześniej proponował. Jednocześnie ceny mieszkań znacząco wzrosły.

Oferty w biurach nieruchomości we Włocławku

Coraz mniej rodzin stać na zakup własnego mieszkania. Analitycy rynku nieruchomości w najbliższym czasie nie przewidują znaczących obniżek cen za metr kwadratowy mieszkania. Dopóki będą klienci gotowi zapłacić oferowaną przez deweloperów cenę nie należy spodziewać się obniżenia cen nowych mieszkań.

Agencja nieruchomości Włocławek

W biurach nieruchomości we Włocławku wyraźnie widać, że za cenami mieszkań deweloperskich podążają ceny mieszkań z rynku wtórnego. Pomimo tego, że zostały wybudowane zupełnie w innej sytuacji gospodarczej  ich ceny niewiele odbiegają od tych z rynku pierwotnego. Różnica polega na tym, że można w nich po zakupie od razu zamieszkać. Mieszkanie deweloperskie trzeba wykończyć, położyć gładzie, podłogi, zrobić łazienkę i kuchnię.

Standard wykończenia mieszkań w biurach nieruchomości we Włocławku

Ze względu na wysokie koszty wykończenia mieszkania deweloperskiego wiele osób szuka w biurach nieruchomości we Włocławku ładnych mieszkań z rynku wtórnego. Ewentualny remont  takiej nieruchomości można przełożyć na później. Cena za metr kwadratowy mieszkań na rynku wtórnym często zależy od standardu  ich wykończenia, im nowocześniejsza nieruchomość tym wyższa cena. W biurach nieruchomości we Włocławku można trafić tak zwane okazje. Czasami właściciele chcą sprzedać mieszkanie szybko i wystawiają je w niskiej cenie. Jeżeli nieruchomość jest zadbana biuro nieruchomości we Włocławku może wynegocjować za nie bardzo dobrą cenę i sprzedać je w krótkim terminie.