Mieszkania przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo muszą być odpowiednio wykończone i wyposażone. Oprócz tego powinny być zlokalizowane blisko rozbudowanej infrastruktury. Aby osoby takie mogły w pełni korzystać z udogodnień, jakie miasta przygotowują dla osób niepełnosprawnych ruchowo muszą mieć możliwość łatwego przemieszczenia się do takich miejsc.

Nieruchomości Włocławek


Bliska odległość do przystanku autobusowego, na którym zatrzymują się autobusy niskopodłogowe jest jednym z takich warunków. Brak możliwości dotarcia do centrum handlowego, kina, teatru lub na basen ogranicza możliwości aktywnego życia.  Nie wszystkie takie osoby poruszają się własnym samochodem. Szukając takiego mieszkania na sprzedaż należy wziąć ten aspekt bardzo poważnie pod uwagę.

W sytuacjach awaryjnych osoby starsze lub niepełnosprawne mogą skorzystać z dostępnych w mieście taksówek. Jeżeli mieszkanie będzie zlokalizowane na obrzeżach miasta lub poza miastem koszt dojazdu takiego transportu będzie mocno ograniczony lub też koszty przewyższą ich możliwości finansowe. Proponując takim osobom mieszkanie spośród tych, które są wystawione na sprzedaż trzeba brać pod uwagę różne aspekty z tym związane. Doświadczony agent nieruchomości potrafi dopasować mieszkanie do potrzeb klientów.

Weźmie on pod uwagę rozbudowaną infrastrukturę, komunikację miejską, windy, podjazdy, szerokie drzwi. Oprócz tego zwróci uwagę na to aby mieszkanie znajdowało się w pobliżu parków lub ścieżek rekreacyjnych, na których wózek inwalidzki może swobodnie przemieszczać się. Ułatwi to znacznie życie i oddychanie świeżym powietrzem. Potrzebują one spacerów i rekreacji na miarę swoich możliwości.
 

Agencja nieruchomości Włocławek

 


Mieszkanie zlokalizowane w samym centrum, otoczone tylko i wyłącznie betonem, bez możliwości oddechu w parku może szybko okazać się niewłaściwym miejscem do życia dla takich osób. W pobliżu miejsca zamieszkania powinny znajdować się także sklepy spożywcze, w których taka osoba będzie mogła zrobić bez problemu codzienne zakupy.

Łatwe, szerokie wejście do sklepu spożywczego czy podjazd może zdecydować o kupnie tego lub innego mieszkania wystawionego na sprzedaż. Osoby, które niemal każdego dnia zmagają się z trudnościami w poruszaniu się bardzo często wiedzą, czego szukają. Oglądając mieszkanie są w stanie bardzo szybko ocenić czy mieszkanie będzie się nadawało do tego, aby mogły prowadzić normalne, samodzielne życie bez pomocy osób trzecich.