W ciągu życia przeprowadzamy się kilkakrotnie. Czasami zmiana mieszkania wymuszona jest przez sytuację osobistą klienta. Może ktoś ulec wypadkowi, zachorować lub być osobą starszą, która ma problemy z poruszaniem się. W takiej sytuacji konieczna jest zmiana mieszkania.
 

Włocławek nieruchomości


Jeżeli ktoś wcześniej mieszkał na czwartym piętrze bez windy w sytuacji, kiedy stan zdrowia ulegnie pogorszeniu zostanie on niemal uwięziony w mieszkaniu bez możliwości wyjścia z niego. Obecnie coraz więcej dostępnych na rynku mieszkań umożliwia osobom niepełnosprawnym ruchowo niemal normalne funkcjonowanie. Udogodnienia takie jak winda, parking podziemny, do którego można dojechać windą, podjazdy, proste chodniki, szerokie drzwi na klatce i w mieszkaniu powodują, że osoba niepełnosprawna bez problemu jest w stanie wydostać się z mieszkania na zewnątrz samodzielnie.

Zmieniająca się wokół architektura powoduje, że coraz więcej miejsc jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Jeszcze w latach 80-90 osoby niepełnoprawne nie mogły liczyć na to, że swobodnie wjadą do sklepu, skorzystają z usług fryzjera, samodzielnie pojadą komunikacją miejską.  Zmieniająca się z roku na rok rzeczywistość architektoniczna i komunikacyjna powoduje, że są to osoby coraz bardziej aktywne zawodowo i społecznie i chętnie wychodzą z domu na zewnątrz. Aby to było możliwe muszą mieszkać w odpowiednim miejscu.  Mieszkanie powinno być przygotowana dla takich osób.

Nieruchomości z rynku pierwotnego muszą spełniać przepisy związane z przystosowaniem budynku i mieszkań dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu bloku muszą znajdować się specjalne miejsca parkingowe przystosowane dla osób niepełnoprawnych ruchowo, do klatki, jeżeli zlokalizowana jest na wysokości muszą prowadzić odpowiednie podjazdy.
 

Biuro nieruchomości Włocławek


Mieszkania przystosowane dla takich osób można znaleźć w biurze nieruchomości wśród mieszkań wystawionych na sprzedaż. W przypadku trudności ze znalezieniem ich agenci nieruchomości w biurze we Włocławku mogą przygotować kilka ofert spełniających kryteria. Klienci nie będą musieli przeglądać wszystkich ofert, ale otrzymają kilka aktualnych ofert, znajdujących się obecnie w ofercie sprzedaży mieszkań. Jest to bardzo wygodny i bezpieczny sposób na znalezienie szybko mieszkania spełniającego wymagania klientów.