Osoby starsze i niepełnosprawne ruchowo poszukują mieszkania, które pozwoli im normalnie funkcjonować. 

Biuro nieruchomości we Włocławku


oferuje takie mieszkania na sprzedaż, które są aktualnie na rynku. Nie wszystkie spełniają potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo. Takie mieszkanie powinno być urządzone i wyposażone w niezbędne urządzenia i sprzęty ułatwiające funkcjonowanie, na co dzień. Osoby starsze i niepełnosprawne ruchowo mają pewne ograniczenia w poruszaniu się. Dlatego oferta musi być przygotowana specjalnie dla nich.

Mieszkanie powinno być w bloku z windą, z podjazdami dla wózków inwalidzkich, prostymi chodnikami i nisko znajdującymi się kontaktami zarówno na klatce schodowej jak i w mieszkaniu. Drzwi do klatki schodowej i mieszkania powinny być szerokie. Wewnątrz mieszkania drzwi do pokoi, kuchni i łazienki powinny umożliwić łatwe poruszanie się. Przystosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych ruchowo wymaga wiedzy i środków.

Dobrze jest kupić takie mieszkanie z rynku wtórnego. Osoba niepełnosprawna mieszkająca w nim sprawdziła już jego możliwości, często zostały już one poprawione i mieszkanie jest przyjazne takiej osobie. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego w stanie deweloperskim trzeba przygotować mieszkanie od początku.

Nieruchomości Włocławek


Jest to zapewne łatwiejsze niż dostosowanie mieszkania z rynku wtórnego, w którym nie mieszkały osoby niepełnosprawne ruchowo. Często w takim mieszkaniu, aby je przystosować trzeba wykonać generalny remont.

Trzeba przemyśleć każdy szczegół, dobrać odpowiednie progi, kafle, meble, armaturę. Wszystko ma znaczenie.  W sprzedaży nie ma dużo mieszkań przystosowanych od razu dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. Jeżeli taka oferta się pojawia bardzo szybko znika, ponieważ biura nieruchomości mają podpisane umowy na pośrednictwo w sprzedaży z takimi osobami. Jeżeli taka oferta trafia do systemu jest niemal natychmiast rezerwowana.

Biuro nieruchomości kontaktuje się wówczas z klientami, którzy mają podpisaną taką umowę. Pracownicy biura na bieżąco śledzą wszystkie oferty sprzedaży mieszkań we Włocławku.