W cyklu jak przygotować mieszkanie do sprzedaży przedstawiamy w jaki sposób przygotować mieszkanie do sesji zdjęciowej.

Sprzedaż mieszkania to czasochłonne zajęcie.


Biura nieruchomości dbają o to aby zdjęcia umieszczane w bazi ofert były dobrze zrobione i zachęcały klientów do obejrzenia mieszkania. Przed robieniem zdjęć mieszkanie należy bardzo dobrze wysprzątać. Obecnie klienci oglądając zdjęcia w Internecie mogą je powiększać i szczegółowo sprawdzać drobne detale. Okna należy dokładnie umyć aby nie pozostawić smug i plam. Będą one bardzo widoczne na powiększonych zdjęciach.

Zasłony powinny być czyste i niewygniecione. Należy stosować kolory neutralne, delikatne beże, szarości, biel. Pomieszczenia powinny być jasne. Ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń. Na zdjęciach po ich powiększeniu także kurz będzie bardzo widoczny, dlatego przed sesją zdjęciową trzeba go sprzątnąć. Gromadzi się on pod i na meblach, za drzwiami, na parapetach, podłogach, itp.

Na zdjęciach trudno ukryć drobne usterki mieszkania.


Przed sesją zdjęciową warto naprawić zepsute klamki, źle zamontowane lampy, plamy na ścianach i inne detale. Z podłogi warto zdjąć dywany i chodniki. Podłoga bez tych elementów prezentuje się zdecydowanie lepiej. Przestrzeń wygląda na większą i bardziej ustawną. Ze ścian dobrze zdjąć obrazy, zdjęcia i inne pamiątki personalizujące przestrzeń. Wyprowadzając się właściciele zabierają ze sobą tego rodzaju części wyposażenia dlatego nie warto umieszczać ich na zdjęciach prezentujących mieszkanie do sprzedaży.

Jeżeli zamierzamy sprzedać mieszkanie z wyposażeniem np. meblami, wersalkami czy fotelami warto umieścić taką informację przy ofercie. Wyposażenie widoczne na zdjęciach klienci traktują często jako element oferty i oczekują, że one także będą wchodziły w skład sprzedawanego mieszkania. Jeżeli meble zostaną zabrane podczas wyprowadzki należy umieścić informację przy zdjęciach, że wyposażenie widoczne na zdjęciach nie wchodzi w skład sprzedawanego mieszkania.

Warto w takiej sytuacji skorzystać z rady biura nieruchomości, które posiada doświadczenie w tym zakresie. Pomoże przygotować opis oferty w taki sposób aby nie budził on wątpliwości kupującego.