Kontynuujemy temat przygotowania mieszkania do sesji zdjęciowej. Warto zdać się na doświadczenie lokalnego biura nieruchomości. Pracownicy tam zatrudnienie na co dzień zajmują się sprzedażą mieszkań. Posiadają najnowszą w tym zakresie wiedzę i doświadczenie. Wiedzą na co klienci zwracają uwagę i czego szukają. Łazienka jest ważnym miejscem, na które klienci zwracają uwagę.

Z reguły w małych mieszkaniach jest dosyć niewielka.


Warto postarać się aby na zdjęciach prezentowała się na nieco większą. Można to uzyskać poprzez schowanie zbędnych akcesoriów, kosmetyków i urządzeń. Wszystko powinno być pochowane do szafek lub wyniesione na czas sesji zdjęciowej. Ręczniki najlepiej zdjąć. Jeżeli miałyby wisieć to tylko dla podkreślenia koloru łazienki. Powinny być one czyste i np. w kolorze drobnych elementów w kafelkach.

Nie powinny przytłaczać, a raczej podkreślać kolorystykę. Ręczniki powinny być jednolite, bez wzorów i elementów dekoracyjnych. Jeżeli właściciel mieszkania takich nie posiada wówczas pracownik biura nieruchomości zaleci na czas sesji ich całkowite usunięcie. W kuchni jeżeli jest to możliwe należy pozostawić jak najmniej sprzętów, urządzeń i naczyń. Blaty powinny być czyste i nie zastawione zbędnymi elementami. Wówczas wyjdą na zdjęciach duże i przestronne. Klienci szukają mieszkań dobrze ustawnych i wygodnych. Za jak najniższą cenę chcieliby kupić mieszkanie wyglądające na jak największe.

Duże znaczenie ma tu optyczny wygląd mieszkania.


Pracownik biura nieruchomości, który ma doświadczenie w sprzedaży może doradzić w jaki sposób przygotować mieszkania. Pomieszczenia przynależne do mieszkania takie jak piwnica, balkon, ogródek mają duże znaczenie dla kupujących. Nie należy zapomnieć o ich sprzątnięciu i usunięciu zbędnych zagracających mebli. Jeżeli piwnica jest mała dobrze na czas robienia sesji zdjęciowej usunąć z niej rowery, słoiki, nagromadzone szpargały. Wówczas będzie można zrobić zdjęcia, które przedstawią faktyczny jej wygląd.

Bez usunięcia wspomnianych rzeczy piwnica będzie wyglądała na małą i zagraconą. Balkon lub taras spełnia ważną rolę w wielu rodzinach. Latem może być dodatkową przestrzenią, w której domownicy będą spędzać letnie ciepłe wieczory. W sklepach można kupić coraz więcej akcesoriów na wyposażenie balkonu.

Obecnie jest moda na urządzanie balkonów w celach wypoczynkowych. Jeżeli balkon do tej pory nie spełniał tej funkcji zakup drobnych akcesoriów może sprawić, że wartość mieszkania znacznie wzrośnie. Przygotowanie sesji zdjęciowej z balkonu, który pełni funkcję wypoczynkową może zachęcić klientów do obejrzenia mieszkania.