Biuro nieruchomości zajmuje się szeroko pojętym pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Pośredniczy w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów i lokali użytkowych. Sprzedaż mieszkania nie należy do łatwych zadań. Każdy kto kiedykolwiek sprzedawał mieszkanie zdaje sobie sprawę ile wysiłku i czasu potrzeba na zrealizowanie takiej transakcji. Pracownicy biura nieruchomości mają doświadczenie w sprzedaży.

Właściciel mieszkania ściśle współpracując z biurem nieruchomości może przyspieszyć finalizację sprzedaży i uzyskać za nie dobrą cenę.


Obecnie klienci kupują przede wszystkim przez Internet. Przygotowanie dobrej oferty to znaczna część procesu sprzedaży. Kupujący decydują  się na obejrzenie nieruchomości tylko i wyłącznie takich, które spodobają im się podczas oglądanie zdjęć w Internecie. Przygotowując ofertę warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura nieruchomości. Pracownicy wiedzą jakie są obecnie trendy, czego poszukują klienci i jak wygląda lokalna konkurencja.

Do sesji zdjęciowej mieszkanie powinno być odpowiednio przygotowane. Należy usunąć zbędne meble, duże kwiaty i bibeloty. Zgodnie z zasadą im mniej tym lepiej. Zagracone mieszkanie bardzo źle się prezentuje na zdjęciach i sprawia wrażenie mało ustawnego i małego. Z okien dobrze zdjąć ciężkie zasłony, można zastąpić je lekkimi i przewiewnymi. Z parapetów powinny zniknąć duże kwiaty, można zostawić drobne rośliny.

Wpadające do wnętrza światło dzienne powoduje, że zdjęcia mieszkania lepiej się prezentują. Jeżeli widok z okien jest ciekawy  warto rozważyć zamontowanie rolet, które mogłyby zastąpić zasłony i firany. Zdjęcia powinny zachęcić potencjalnego klienta do obejrzenia mieszkania.

Przede wszystkim powinny pokazywać atuty nieruchomości.


Jeżeli podczas sprzedaży mieszkanie jest nadal zamieszkiwane przez właścicieli dobrze trzymać się uwag pracowników biura nieruchomości. Ubrania powinny być pochowane do szaf. Podczas sesji zdjęciowej nie może być widoczne rozwieszone pranie, porozrzucane buty, kurtki, zabawki i inne rzeczy domowników.