Duża ilość klientów biura nieruchomości Arkadia we Włocławku to młodzi ludzie, niedoświadczeni jeszcze w obrocie nieruchomościami. Korzystają oni z doświadczenia i wiedzy profesjonalnych agentów nieruchomości. Kupują mieszkania najczęściej na kredyt z niewielkim 20-30% wkładem własnym. Proces zakupu mieszkania na kredyt znacznie może się wydłużyć, ponieważ banki sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę. Trwa to z reguły około jednego tygodnia ale zdarza się, że procedura przeciąga się. Bank wymaga dodatkowych dokumentów i proces zakupu na kredyt znacznie się komplikuje.
 

Biuro nieruchomości poprzez zawarte z kupującym i sprzedającym umowy pośrednictwa gwarantuje niezmienność ustaleń obu stron transakcji.


Niezależnie od czasu jaki potrzebny jest na załatwienie kredytu zarówno sprzedający jak i kupujący może być pewny, że transakcja jeżeli dojdzie do skutku będzie na tych samych warunkach na jakich była zawarta. Zdarzają się także klienci, którzy kupują mieszkania za gotówkę. Wówczas transakcja może przebiec szybko i bez większych problemów. Sprzedający nie musi czekać na to aż kupujący otrzyma pozytywną decyzję banku w sprawie kredytu. Od momentu podjęcia decyzji o zakupie może minąć zaledwie kilka dni.
 

Z reguły za gotówkę mieszkanie lub dom kupują osoby nieco starsze, które miały czas na zaoszczędzenie potrzebnych środków.


Często jest to ich drugie lub kolejne mieszkanie. Ze względu na bardzo niskie oprocentowanie lokat w bankach niektórzy traktują zakup mieszkania jako inwestycję. Zakup nieruchomości jest jedną z bardziej opłacalnych form lokaty kapitału jeżeli zakładamy jej efektywność w dłuższym okresie czasu.

Pracownicy biura nieruchomości wiedzą jakie dokumenty należy przygotować do notariusza aby transakcja przebiegła bezproblemowo i szybko. Najczęściej biura nieruchomości współpracują z określonym notariuszem, znają jego wymagania i wiedzą jakie dokumenty powinien przygotować zarówno sprzedający jak i kupujący. Zakup lub sprzedaż mieszkania osoba prywatna dokonuje może kilka razy w trakcie całego swojego życia. Zmieniają się międzyczasie przepisy i wymagania urzędów w tym zakresie.

Agenci nieruchomości muszą być na bieżąco i stale aktualizować swoją wiedzę. Pracownicy biura nieruchomości znając rynek nieruchomości, wiedzą także jakie zdarzają się problemy i są w stanie temu zapobiec.