Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości może znacznie przyspieszyć finalizację transakcji. Pracownicy biura nieruchomości przygotowują ofertę mieszkania na sprzedaż. W tym celu m.in. konieczne jest zrobienie dobrej sesji zdjęciowej i/lub filmu reklamowego. Agent nieruchomości wie w jaki sposób powinno się go wykonać, aby zdjęcia dobrze prezentowały się w Internecie. Obecnie klienci przede wszystkim szukają nieruchomości w Internecie.
 

Oglądają bardzo dokładnie zdjęcia, powiększają je i wnikliwie analizują detale mieszkania na sprzedaż.


Zdjęcia powinny być zrobione w bardzo dobrej rozdzielczości. Ponadto nie powinny się na nich znajdować zbędne przedmioty. O szybkości sprzedaży mieszkania bardzo często decyduje dobrze przygotowana oferta. Biur nieruchomości przeznaczają duże środki finansowe na reklamę i pozycjonowanie strony w Internecie. Od tego zależy jak dużo klientów obejrzy ofertę i jak szybko sprzeda się nieruchomość.

Osoby, które decydują się na powierzenie sprzedaży mieszkania na wyłączność do jednego biura nieruchomości mogą mieć pewność, że agenci zajmą się nim priorytetowo. Poświęcą dużo czasu, przyłożą się do zrobienia oferty. Mają bowiem pewność, że jeżeli dojdzie do sprzedaży otrzymają prowizję ze sprzedaży. Inaczej wygląda sytuacja gdy biuro oferuje do sprzedaży mieszkania ze wspólnej bazy ofert. Wówczas może wykonać dużo pracy, prezentować mieszkanie, rozmawiać wielokrotnie z klientem i ostatecznie nie otrzymać prowizji za swoją pracę.

 

Praca agentów nieruchomości wiąże się z bardzo dużą ilością działań.


Są przez długi czas nieopłacane, aż do momentu finalizacji transakcji. Tylko w przypadku skutecznie zakończonej transakcji mogą liczyć na pokrycie kosztów wykonanych czynności. Sprzedając mieszkanie warto rozważyć opcję przekazania mieszkania na sprzedaż do biura na wyłączność. Pozornie wydaje się, że w kilku biurach nieruchomości obejrzy je większa ilość klientów. W ostateczności okazuje się, że mieszkanie zostanie obejrzane przez podobną grupę klientów, ponieważ kupujący będzie przeglądał praktycznie te same oferty niemal we wszystkich biurach. Agenci nieruchomości natomiast dołożą dużo większych starań aby doprowadzić do sfinalizowania sprzedaży.